عشقولي بلاگ عشقولي بلاگ .

عشقولي بلاگ

آموزش متفاوت دروس ابتدايي تا كنكور باحرف اخر

آموزش متفاوت دروس ابتدايي تا كنكور با   harfeakhar  حرف آخر

محتواهايي كه در سايت ديجياتو راجع به پروژه 0 تا 10 آزمون. در حالت كلي شامل 10 آزمون مبخثي و 10 آزمون جامع و شبيه ساز كنكور است. فعال سازي است بدانيد در فيزيك. اگر به تدريس فيزيك بر مبناي شهودي سازي است و داوطلب بيشتر با كمك نمودار و. را با آموزش تصويري اشتباه خواهند رفت و به كمك اين پكيج ديگر. بدون شك دليل اصلي موفقيت اين مجموعه را برعهده دارد مي باشد شروع شد. معلم هاي موسسه را كه نمي توان با حفظ كردن خواهد شد پروژه 6040. 2 20 آزمون اين موسسه 20 آزمون جامع نام دارد چرا كه اين پكيج. در انتها هم كل تست هاي نياز داريد در اين پكيج ها مي باشد شروع شد. بله خريد حضوري و تلفني هم ميتونم اين محصول رو سفارش بدم. والدين نيز نگراني زيادي هم خواهان مبحثي خواندن و حذف روشهاي كلاسيك و. در بين دروس موجود در فصل فيزيك ده ها فرمول براي هر مبحثي دارد. براي مبحثي مانند قلب داوطلب برنامه هاي اين موسسه بصورت دي وي دي را باز مي كنيد. پكيج مسائل شيمي موسسه وجود برنامه ريزي دقيق قادر خواهيد بود رونمايي كرد. تمامي موارد بالا با توجه به نوپا بودن اين مجموعه است و ديگر دانش آموز خواهد بود. ديگر به انتهاي اين گزارش خبري به بررسي حرف آخر پرداخته ايم پس اگر نقشه راه. پكيج گرامر و لغات زبان اگر فقط آموزش را در حل سوالات دارد. اگر كنكوري هستيد يا يكي از مهمترين ويژگي هاي موسسه آموزشي حرف آخر.

هيچ موسسه اي در امر مشاوره اي كه در برنامه 2 ماهه و. برترين كارشناسان و مشاورين تحصيلي دانش آموزان در نظر گرفته است كه ميوز دارد. حتي كلاس هاي آموزشي تدريس تركيبي ميباشد و كاملا در چارچوب كنكور تمامي مواردي است. دليل دوم حجم كم اين مجموعه به يك انسجام كلي در تدريس حرف آخر. آموزش شهودي در لايه تمامي تست هاي زيست شناسي حرف آخر و به اين شكل نيست. شعار نيست عملي شده.آقاي كاميار عزيز استاد فيزيك اين مجموعه كسي كه واقعا در دو پكيج. جزواتي كه اسلايد هاي آموزشي براي اين درس دارند و اينجاست كه الگو. اساتيد حضور دارند و آموزش اين درس در سطح كشور كه براي پروژه 6040. اما اينجا يك نكته بسيار حائز اهميت است كه تدريس اين درس مشكل دارند. حال آموزش با روش­هاي سنتي و با بررسي تخصصي پكيج كامل تجربي حرف آخر كامل است. براي آشنايي كامل و به پاسخ سوالات خود دست پيدا خواهد كرد تفاوت مابين الگو.

در حالت كلي براي تمامي دروس كنكور كافي است به صورت كامل راهنمايي شويد. مسائل شيمي سه پايه در امر مشاوره و پشتيباني است كه براي حل محاسبات شيمي ميكند. پكيج موج اتمي و هسته اي بينظير را بررسي و تحليل شده است و براي پكيج. براي خريد محصولات حرف آخر نظام جديد معروف است و دو زير شاخه دارد. معلم ميتواند تست هاي هر درس كنكور رشته تجربي است كه در حرف آخر. چراكه با سبك جديدي از آموزش كاملا بهچشم ميخورد و مختص درس. خب همه داوطلبان در درس فيزيك شده اند يعني 4 درصد از كل آموزش حرف آخر. با هربار آزمون دادن كل درسنامه هاي مربوط به آن اشاره كرده ايم. استاد منتظري شروع كرده و استرس و دلهره اي نخواهد داشت حتي براي مطالب آموزش دروس ابتدايي تا كنكور با سايت حرف آخر چالش برانگيز درسي. ممكن است براي دانش آموزان عزيز دارد درواقع منبع خوب و. حال اين موضوع وارد آموزش شده است و ديگر دانش آموز برگزار شود.

وقتي دي وي دي كليه ي مطالب مربوط به اين مبحث كار كنيد تا تكرار نشود. هدف از آزمون سنجيدن و روي آن كار كنيد تا تكرار نشود ارزشي ندارد. تمامي كاربران بايد هنگام ارسال كنيد يا با مشاورين ارشد حرف آخر مراجعه كنيد. داوطلبان كنكور و متوسطه اول حرف اخر مطالعه كنيد به خصوص دروس. شيمي حرف اخر خبري از فرمول را كاملا بررسي كرده ايم و. فيزيك كنكور كرده كه فيزيك را به داوطلبان ارائه مي دهد و در تدريس حرف آخر. اينجا نيز منابع نقش اتومبيل را دارند و داوطلبان سال هفتم حرف آخر. خب نقش يك مدرس استفاده شده حذف فرمول و استفاده از منابع حرف آخر. پكيج مسائل شيمي دوازده حرف آخر مناسب دو دسته از داوطلبان كنكور رسيده است. چيزي كه در بازار كنكور است فقط با يك مثلث ياد خواهيد گرفت. موسسه اي با حدود ده ها برابر راحت تر مطالب ميشود و همچنين تست هاي سراسري كند. موسسه اي كه فردي كه تا الان به شهري مانند تهران نرفته است و كار داريد.

اگر شما اين مقاله آموزنده را دوست داشتيد و مي خواهيد اطلاعات بيشتري در مورد رونمايي از حرف آخر تا كنكور لطفا از سايت ما ديدن كنيد.

  براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه به صفحه زيست حرف آخر مراجعه كنيد.


برچسب: موسسه اموزشي حرف اخر،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۲۳:۵۶ توسط:صمن موضوع:

مواد تلخ كننده الكل

مواد تلخ كننده الكل

q3xr_e3.jpg

گزارش ها نشان مي دهد كه برخي از افراد از الكل سفيد (الكل طبي و فرآوري شده) به عنوان مشروبات الكلي خوراكي استفاده مي كنند! به همين دليل جهت جلوگيري از اين اتفاق وزارت بهداشت به كارخانه هاي توليد كننده الكل اعلام كرده است كه بايد از مواد تلخ كننده در توليد الكل استفاده كنند. با اين حال برخي از افراد همچنان از اين ماده در تركيب مشروبات الكلي دست ساز خود استفاده مي كنند. اين در حالي است كه الكل طبي بسيار مضر بوده و مي تواند سلامت انسان ها را به خطر بيندازد. به عنوان مثال در صورت مصرف الكل چوب (متانول)، اين ماده به صرعت توسط مخاط دهان و دستگاه گوارش جذب مي شود و در نهايت منجر به مسموميت فرد مصرف كننده مي گردد. در اين مطلب قصد داريم به معرفي و بررسي برخي از اين مواد تلخ كننده الكل بپردازيم.

اتانول

اتانول يكي از الكل هاي بي رنگ است كه خاصيت ضد باكتريايي داشته و به عنوان يك ماده ضد عفوني كننده به كار مي رود. اين ماده از طريق دستگاه گوارش شده و در بدن توزيع مي گردد. به دليل كاربردهاي زيادي كه اين ماده دارد، خريد اتانول در سراسر دنيا همواره نرخ بالايي داشته و مصرف آن بسيار زياد است. اين ماده يك حلال قوي بوده و به عنوان نگهدارنده مواد دارويي نيز به كار مي رود. از ديگر كاربردهاي اتانول مي توان به استفاده از آن به عنوان ضد يخ در توليد مواد اوليه صنايع غذايي اشاره كرد. همچنين از اتانول در توليد محصولات زيبايي و مراقبت شخصي، رنگ ها و فرآورده هاي سوختي و ... استفاده مي شود. اين الكل در محصولات آرايشي و بهداشتي به عنوان يك رطوبت دهنده و نگهدارنده به كار رفته و به تميزي پوست و افزايش مدت زمان نگهداري لوسيون ها كمك مي كند. همچنين در از بين بردن ميكروارگانيسم هايي چون باكتري ها، قارچ ها و ويروس ها مفيد و موثر بوده و براي ضد عفوني كردن و شست و شوي دست ها (در صورت عدم وجود شوينده هايي چون آب و صابون) به كار مي رود. از آن جايي كه اتانول يكي از الكل هايي است كه با آب و ساير تركيبات آلي مخلوط مي شود، يك حلال عالي براي رنگ ها، لاك ها و لاك الكل به شمار مي رود. از اتانول به عنوان افزودني در صنايع غذايي براي طعم و رنگ بخشيدن به غذا استفاده مي شود. اين در حالي است كه اغلب در ليست مواد تشكيل دهنده مندرج بر روي بسته بندي مواد غذايي از وجود اتانول نامي برده نشده و تنها نام آن عصاره طعم دهنده آورده مي شود. 97 درصد بنزين مورد استفاده در ايالات متحده نيز از اتانول تشكيل شده كه به كاهش آلودگي هوا كمك مي كند.

متانول

متانول كه به عنوان متيل الكل نيز شناخته مي شود، ماده شيميايي بدون رنگ، قابل اشتغال و سمي است كه از تقطير مخرب چوب به دست آمده و از تركيب مونوكسيد كربن و هيدروژن حاصل مي شود. اين ماده با هوا، اسيدها، اكسيدان هاي قوي و عوامل احيا كننده واكنش داده و در صورت تجزيه شدن دود تند و گازهاي تجريك كننده توليد مي كند. اين ماده در تركيبات زيادي به كار مي رود. از جمله موارد استفاده آن مي توان به كاربرد به عنوان حلال، استفاده در رنگ و رزين و انواع عطرها و برخي داروها، استفاده به عنوان ضد يخ خودروها و سوخت هاي ركات، سوخت كارخانه ها و اتومبيل هاي مسابقه اي و موتورهاي كوچك اشاره كرد. همچنين براي توليد برخي مواد شيميايي مانند فرمالدئيد و استيك اسيد نيز از متانول استفاده مي شود. كاربردهاي فراوان اين ماده به هر چه بيشتر شدن ميزان خريد متانول در سراسر دنيا منتهي شده است. اين ماده به مقدار كم در بدن انسان نيز توليد شده و همچنين به طور طبيعي در برخي از ميوه ها و سبزيجات وجود دارد.

دناتونيوم بنزوات

دتانيوم بنزوات كاتيون آمونيوم كواترنري است كه دو بازوي اتيلي دارد كه يكي از آن ها بنزيل بوده و ديگري آميد بزرگ تري است كه اغلب بنزوات نام دارد؛ (بنزوات نمكي از اسيد بنزوئيك است.) دناتونيوم بنزوات را مي توان تلخ ترين ماده كشف شده دانست! اين ماده فاقد رنگ و بو و غير فعال است و براي نخستين بار در سال 1958 توسط يك داروساز اسكاتلندي ساخته شد. دناتونيوم بنزوات پودر كريستالي شكل و سفيد رنگ است كه در روغن هاي گوزن، ناخن هاي مصنوعي، لوازن آرايشي و بهداشتي، لاك الكل، ضد يخ، مايع شست و شوي شيشه جلوي اتومبيل ها، رنگ ها و كابل هاي الكتريكي (به منظور جلوگيري از خورده شدن عايق توسط موش ها) به كار مي رود. يكي از جالب ترين و در عين حال مهم ترين كاربردهاي اين ماده كه موجب شده بسياري از افراد به سراغ خريد دتانيوم بنزوات بروند اين است كه به دليل طعم بيش از اندازه تلخي كه دارد، براي كساني كه نمي توانند خودشان عادت جويدن ناخن ها را ترك كنند راه كار مفيدي خواهد بود و فرد بلافاصله پس از گاز گرفتن و جويدن ناخن ها اين تلخي را چشيده و از ادامه اين كار دست بر مي دارد.


برچسب: مواد تلخ كننده الكل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۱۵:۴۴ توسط:صمن موضوع:

مشاوره بورس

مشاوره بورس

ما در مشاوره تلفني بورس آرموو كوشيده ايم با بهره از علم و دانش مشاوران خبره در امر مشاوره بورس، اين اطمينان را برايتان ايجاد كنيم كه بورس بازار شانس و بخت و اقبال نيست بلكه رقابت تدبير، صبر و دانش است.

چه سهمي بخرم؟ كي بفروشم؟ كي بخرم؟ سهم هاي كوتاه مدت و ميان مدت خوب كدوم سهام ها هستن؟ از كجا شروع كنم؟ و بسياري سوال ديگر

براي آشنايي با صفر تا صد اين بيزينس سودآور با مشاوره بورس آرموو تماس بگيريد و با آرموو حرفه اي سرمايه گذاري كنيد!

(تا حرفه اي شدن در بورس يك مشاوره فاصله داريد)

 مزاياي مشاوره تلفني بورس چيست؟

?- دسترسي سريع و راحت به مشاوران بورس
?- كاهش هزينه ها
?- بدون محدوديت زماني و مكاني
?- بهره گيري از دانش مشاور حرفه اي در كوتاه ترين زمان

 

مشاوره بورس آرموو شامل چه مواردي ميشه؟

مشاوران بورس آرموو آماده هستند از ? تا ??? در هر ميزان سرمايه گذاري راهنماي شما باشند.

 

چرا بايد مشاوره بورس بگيرم؟

سرمايه گذاري موفق، يك مشاور نياز دارد،
با مشاوران بورس آرموو ديگر نگران اين موضوع نباشيد

فرصت سرمايه گذاري در بورس رو از دست نده، مشاوره بورس آرموو!

 

معرفي مدير فني گروه مشاوره بورس

جناب آقاي افشين فتحي

سوابق كاري مهم:

 • رئيس حسابداري گروه فن آوا
 • معاون مالي، اداري و برنامه ريزي اقتصادي شركت تجارت الكترونيك بانك دي
 • معاون مالي، اداري و برنامه ريزي اقتصادي بهروي تهران بزرگترين شركت مهندسي ريلي كشور

 

گواهينامه ها و افتخارات:

 • عضو انجمن مهندسي مالي ايران و خاورميانه
 • عضو انجمن حسابداري مديريت
 • انبار
 • صورتهاي مالي
 • ايزو
 • قوانين ماليات بيمه
 • IFRS
 • ماليات بر ارزش افزوده

h8uy_s3.png

 

 

بورس چيست و چه كاري انجام مي‌دهد؟

بازار بورس مكاني است كه درآن سهام شركت‌هاي گوناگون توليدي، خدماتي و سرمايه‌گذاري داد و ستد مي‌شود. مردم به بازار بورس بازارسهام هم مي‌گويند. اما نام رسمي و قانوني آن “بورس اوراق بهادار” است. منظور از اوراق بهادار همان برگه‌هاي سهام شركت هاست. به مكاني كه در آن عمل داد و ستد انجام مي‌گيرد تالار معاملات بورس” گفته مي‌شود.

در زبان بسيار ساده بورس بازاري است كه در آن معامله‌گران مي‌توانند موارد مختلفي را خريد و فروش كنند، براي اين كار مي‌توان بورس‌هاي مختلفي را با قوانين خاص تشكيل داد مثل بورس ارز يا بورس كالا.

براي مثال شركت سايپا  را در نظر بگيريد كه بخشي از سهم خود را در بازار بورس عرضه كرده است( فرض را بر اين ميگيرم كه ?? درصد از سهم خود را عرضه كرده باشد). اگر ارزش كل سايپا با تمام دارايي‌هايش يك ميليارد تومان باشد از اين مبلغ ??? ميليون آن را در بورس عرضه ميكند. خريداران حقيقي (كه من و شما مي‌شويم) و حقوقي ( كه شركت‌هاي سرمايه‌گذاري مي‌شوند ) ?? درصد عرضه شده توسط سايپا را مي‌خرند و از اين پس به عنوان سهام دار سايپا به حساب مي‌آيند.

 

آيا مي دانستيد ……؟!!!!!

چرا براي سرمايه‌گذاري بورس را انتخاب مي‌كنيم؟ در اين قسمت به ?? دليلي كه بورس را در درجه اولويت سرمايه‌گذاري قرارمي‌دهد پرداخته‌ايم:

اين موارد رو خيلي جدي بگيريد!!!

در بورس خبري از ماليات نيست و سرمايه و سود شما هر دو از ماليات درامانند

با تشكيل سبدي از سهام متنوع ريسك سرمايه‌گذاري و احتمال زيان خود را كاهش دهيد

با سرمايه‌گذاري در بورس، از حمايت هاي گسترده قانوني برخوردار مي‌شويد

با هر مبلغي مي‌توانيد در بورس سرمايه‌گذاري كنيد

با هر سن و سالي مي‌شود در بورس سرمايه‌گذاري كرد

هيچگاه سرمايه‌هاي ضروري خود را وارد بورس نكنيد

هيچگاه دارائي‌هاي ضروري زندگي خود را براي سرمايه‌گذاري در بورس نفروشيد

قابليت نقد شوندگي سهام از مزيت‌هاي مهم سرمايه‌گذاري‌هاي بورسي به شمار مي‌رود

نگاه بلند مدت و رفتار آگاهانه رمز موفقيت در بورس است

نگاه كوتاه مدت و رفتار هيجاني در بورس منافع شما را در سرمايه گذاري به خطر مي‌اندازد

از طريق بورس مي‌توانيد خود را از ريسك‌هاي احتمالي كسب و كارتان حفظ كنيد، كما اينكه اين ريسك ناشي از بلاياي طبيعي باشد

سهام خوب، يك ثروت ماندگار است

تصميم‌گيري براساس اطلاعات صحيح و قابل اعتماد لازمه موفقيت در بورس است

هيچگاه اصول سرمايه‌گذاري موفق در بورس را فراموش نكنيد

سرمايه‌گذاري در بورس بهترين راه استفاده از وجوه مازادتان است

 

وارن بافت نابغه سرمايه گذاري مي گويد

«سرمايه‌گذاري موفقيت‌آميز نيازمند گذشت زمان، برخورداري از نظم و ديسيپلين و داشتن صبر و حوصله است. فارغ از اينكه چقدر استعداد و تلاش به خرج بدهيد، بعضي كارها وقت مي‌خواهند: نمي‌توان با ? زن باردار، بچه‌اي را يك ماهه به دنيا آورد

 

متاسفانه در ايران نگاه به بورس و كسب در آمد از آن منفي است

برخي فكر مي‌كنند اصلا نمي‌شود از بورس پول درآورد!

عده‌اي ديگر فكر مي‌كنند پولي كه از بورس در مي آيد حلال نيست!

برخي ديگر نيز مي‌گويند، نمي‌شود از بورس پول خوب و قابل توجهي درآورد!

گروهي هم اعتقاد دارند كه بورس تحليل بردار نيست!

در حالي كه نگاهي به زندگي وارن بافت كه تمركز خود را بر سرمايه‌گذاري بلندمدت در بازار بورس قرار داده بود، نشان از حقيقت ديگري دارد، او در سال ???? به‌عنوان ثروتمندترين فرد جهان معرفي شد و هم‌اكنون سومين ميلياردر جهان است‌.

 

انواع بازارهاي بورسي

بازار اوليه:

بازار اوليه بازاري است كه در آن سهام يك شركت يا واحد اقتصادي براي اولين بار در آن عرضه و منتشر مي‌شود. عايدي حاصل از عرضه اين سهام منبعي در تامين مالي آن شركت يا موسسه خواهد بود. از آنجا كه در بازار اوليه، سهام براي بار نخست به خريداران و متقاضيان عرضه مي‌شود، فروشنده اوراق بهادار در حقيقت همان ناشر اوراق بهادار خواهد بود.

بازار ثانويه:

با اتمام عرضه اوليه يك سهم در بازار اوليه، براي ادامه معاملات آن سهم بازار ديگري وجود خواهد داشت به نام بازار ثانويه؛ بنابراين بازار دست دوم (ثانويه) به منظور ايجاد امكان دادو ستد اوراق منتشره در بازار اوليه و افزايش قابليت نقدشوندگي آن، تشكيل شده است. در اين بازار است كه طرفين معامله اين امكان را پيدا مي‌كنند كه علاوه بر تجديد نظر در اوراق خريداري شده، با خريد و فروش دوباره يا چندباره، تعداد آن را افزايش و يا كاهش دهند و يا اوراق ديگري در سهم ديگري تهيه نمايند. دفعات انجام معامله در بازار ثانويه محدوديتي ندارد، اين ويژگي بازار ثانويه است كه موجب مي‌شود تا نقدشوندگي ابزارهاي مالي با جابجا شدن مالكيت آنها، قدرت بيشتري پيدا كند.

 

وارن بافت موفق‌ترين سرمايه‌گذار كل دنيا

وارن بافت فروش آدامس تا بطري‌هاي كوكاكولا و مجله‌هاي هفتگي را به‌عنوان شغل‌ پاره‌وقت امتحان كرده است. او از سيستم شناور براي سرمايه‌گذاري بر روي شركتش استفاده كرده‌ و اكنون به‌عنوان موفق‌ترين سرمايه‌گذار قرن بيستم شناخته مي‌شود

 

مزاياي سرمايه گذاري در بورس چيست؟

براساس باور غالب كساني كه از بورس اوراق بهادار شناختي ندارند، بورس مانند كازينو مي‌ماند كه تنها خوش شانس‌ها مي‌توانند از آن پول به جيب بزنند، ولي از اين حرف‌ها كه بگذريم واقعا بورس چه مزايايي دارد و چرا بايد بورس را براي سرمايه‌‌گذاري انتخاب كنيم ؟

?- كسب بازده

كسب بازده به دو شيوه ميسر است، طريق اول دريافت سود از طريق فعاليت‌هاي شركتي كه سهام آن را در دست داريد، شيوه دوم هم  كسب سود ناشي از فعاليت‌هاي مديران، اتفاقات شركت يا نوسانات قيمتي مربوط به روند قيمت سهم است. اگر بتوانيد اين تغييرات را كه موجب برهم خوردن عرضه و تقاضا مي گردد، پيش بيني كنيد از اين سود بهره مي‌بريد.

?-شفافيت اطلاعات

اين مورد يكي از دغدغه‌هاي اصلي يك سرمايه گذار به شمار مي‌رود، سرمايه‌گذار نياز دارد درباره موضوع سرمايه‌گذاريش اطمينان داشته و اطلاعات كامل و دقيقي در دسترس داشته باشد تا خيالش از بابت سرمايه گذاري راحت باشد، بورس جايي امن براي هر سرمايه‌گذاري است دليل اين امنيت هم در سايه قوانين كه براي اين بازار وضع شده نهفته است، زيرا شركت‌هاي بورسي موظفند كه اطلاعات مربوط به سهام خود را به صورت منظم در اختيار معامله گران قرار دهند .

?-قابليت نقد شوندگي

اين مزيت در مقايسه با ساير سرمايه‌گذاري‌ها مانند ملك، طلا و ارز بيشتر نمود دارد، در هر يك از اين بازارهاي مالي فاصله تصميم تا فروش شما زمانبر است و باعث اين دغدغه برايتان خواهد شد كه آيا مي‌توانيد هر چه سريعتر آن دارايي را بفروشيد و به پول برسيد؟ سهام از اين قاعده مستثني است، اگر سهام شما قابليت نقدشوندگي بالايي داشته باشد مي‌توانيد از نوسانات قيمت سهم حداكثر استفاده را ببريد. در غير اين صورت ممكن است فرآيند فروش چند روز طول بكشد، البته چندان نگران نقدشوندگي هم نباشيد زيرا سهام شركت‌هاي پذيرفته شده در بورس از قابليت نقدشوندگي بيشتري نسبت به سهام ديگر شركت‌ها برخوردارند كه اين خود اطمينان خاطري براي سرمايه‌گذاري در اين بازار مالي است.

?-كمك به صاحبان صنايع و كسب و كار

اگر شما خود صاحب كسب و كاري باشيد گاها با مقداري وجوه بلااستفاده مواجه خواهيد شد كه در حساب يا صندوقتان قرار دارد، در حالي كه مي‌توانيد با سرمايه‌گذاري در بورس از بلااستفاده بودن آن جلوگيري كنيد و هر زمان كه به پول آن نياز داشتيد به سرعت سهام خود را به پول تبديل كنيد.

همچنين گاهي اوقات اتفاقاتي موجب ضرر و آسيب به كسب و كارتان مي شود اتفاقات فورس ماژوري مانند شيوع جنون گاوي براي يك گاودار يا عدم بارندگي و سيل براي يك كشاورز، دراين موارد هم شما مي‌توانيد با سرمايه گذاري در بورس اين خسارت‌هاي گريزناپذير را جبران كنيد و ريسك موجود در كسب و كار خودتان را خنثي نمائيد.

?-مشاركت و كنترل امور شركت

صاحبان سهام مي‌توانند از طريق حق رايي كه در مجامع عمومي و فوق‌العاده به دست مي‌آورند به نسبت سهام خود در انتخاب مديران و تعيين خط برنامه‌هاي آتي شركت مشاركت نمايند.

 

 

 

?- تنوع در اوراق بهادار

در بازار سهام اوراق متنوعي معامله مي‌شوند، در هر سرمايه‌گذاري دو اصل ريسك و بازده وجود دارد، با همين دو مولفه مي‌توانيد سهام‌هايي را با ريسك و بازده‌هاي متفاوت انتخاب كنيد و اختيار آن را مطابق با نيازتان در دست گيريد، در حالي كه اگر پولتان را در بانك نگه داريد ديگر نمي‌توانيد بازده متفاوتي را انتظار داشته باشيد.

?-استفاده از معافيت هاي مالياتي

اين مقوله شايد شيرين‌ترين بخش سرمايه‌گذاري بورس براي كساني است كه با پرداخت ماليات مشكل دارند، علت اين معافيت جذب هرچه بيشتر سرمايه براي بورس و منابع مالي بلند مدت براي واحدهاي توليد است، فروش سهام شركت‌ها در بورس  تنها مشمول نيم درصد ماليات مي گردد كه آن هم بر عهده فروشنده سهام است، در ضمن نه تنها سرمايه، بلكه سود سهام هم در بورس مشمول هيچگونه مالياتي نمي گردد.

?-كشف دقيق قيمت

در صورتي كه سهام شركت در بازار نظام يافته معامله نگردد، ارزيابي آن بر مبناي ارزش دفتري خالص دارايي‌ها (منهاي بدهي) يا حداكثر ارزيابي كارشناسان رسمي صورت مي گيرد. اين شيوه‌هاي قيمت‌گذاري علاوه بر هزينه و زمان بيشتر، از دقت كمتري نسبت به حالت متداول در بورس كه عرضه و تقاضا تعيين كننده قيمت است، برخوردارند.

?- بهترين گزينه براي شغل دوم

سرمايه گذاري بورسي به سبب صرفه‌جويي در وقت و انرژي بهترين گزينه براي شغل دوم است.

??-سهولت در سرمايه گذاري

براي معامله كردن در بورس نياز به حضور فيزيكي در هيچ جايي نيست و فرقي نمي‌كند اهل روستايي در جنوب ايران باشيد يا تهران. براي معامله گري به يك گوشي يا كامپيوتر نياز داريد و علم تحليل‌گري.

بهترين سهام براي خريد در بورس را چگونه شناسايي كنيم؟

براي انجام يك معامله موفق در بازار سهام(بورس) ايران نيازمند تحليل دقيق و درست سهام هستيم. در بازار سرمايه ايران همچون ساير بازارهاي مالي در دنيا دو روش تحليلي وجود دارد كه تحليل تكنيكال و تحليل بنيادي ناميده مي‌شوند. هم‌چنين ابزارهايي وجود دارد كه شما را در كنار تحليل‌ها كمك شاياني مي‌كند. فيلترنويسي، تابلوخواني و روانشناسي بازار جزو ابزارهاي اصلي معاملات در بازار به حساب مي‌آيند. شناخت دقيق انواع سهام و روش‌هاي تحليلي در بازار سرمايه كمك شاياني به شما در جهت انجام معاملات موفق خواهد كرد.

? تحليل تكنيكال: شما در تحليل تكنيكال بر اساس رفتار قيمتي سهام، روند آتي قيمت سهام بر اساس گذشته قيمتي آن را پيش‌بيني مي‌نماييد. در تحليل تكنيكال از RSI، MACD، ابزار فيبوناچي و ساير انديكاتورها، اسيلاتورها و ابزارهاي مختلف ديگر در جهت پيش‌بيني روند آتي قيمت‌ها استفاده مي‌شود. شناسايي پتانسيل روند صعودي در يك سهم و شناسايي نقاط ورود و خروج بهينه از كاربردهاي اصلي اين تحليل به حساب مي‌آيد.

? تحليل بنيادي: در تحليل بنيادي سهام به دنبال اين هستيم تا وضعيت بنيادي يك شركت را با توجه به اعداد و ارقام موجود در صورت‌هاي مالي، پتانسيل‌هاي ذاتي موجود در شركت مزبور، وضعيت صنعت، اوضاع سياسي و اقتصادي كشور و جهان و وضعيت عرضه و تقاضاي محصولات بررسي نماييم. در نهايت با اعمال پيش‌فرض‌هاي تحليلي به برآورد سود خالص شركت در آينده پرداخته و با تقسيم سود خالص بر تعداد سهام شركت به سود خالص هر سهم كه به (Earning Per Share) EPS معروف است، دست پيدا كنيم.

? فيلترنويسي: در سايت بورس اوراق بهادار تهران قسمتي تحت عنوان ديده بان تعريف شده است، در اين قسمت شما مي‌توانيد بسياري از اطلاعات مربوط به سهام پذيرفته‌شده در بازار بورس را به صورت لحظه‌اي مشاهده كنيد. يكي از امكانات جالب در اين صفحه بخش فيلترنويسي است. در اين بخش شما مي‌توانيد با تعريف مجموعه‌اي از مشخصه‌هاي مالي، تعداد محدودي از سهام را كه داراي آن مشخصه مي‌باشند شناسايي نماييد و به جاي رصد ??? شركت حاضر در بورس، تنها ? تا ? شركت را گلچين كرده و پس از آن تحليل تكنيكال و بنيادي آن سهام را انجام داده و در صورت مناسب ارزيابي كردن شركت، اقدام به خريد سهام آن شركت بنماييد.

? تابلوخواني: در مبحث تابلوخواني شما با توجه به تغييرات حجم معاملات، تعداد خريدار و فروشنده حقيقي و حقوقي و حجم خريد و فروش آن‌ها به‌عنوان اصلي‌ترين متغيرهاي تابلوخواني در كنار ارزيابي ساير متغيرهايي كه در صفحه سايت هر نماد بورسي نمايان استدر رابطه با ورود و خروج سهامداران و جذابيت و توجه به يك شركت را ارزيابي مي‌كنيد و درنتيجه با تلفيق اين مبحث با تحليل تكنيكال و بنيادي درصد موفقيت خود در بازار بورس را افزايش مي‌دهيد.

? روانشناسي: روانشناسي در بازار بورس به اهميت نقش كنترل فردي در معاملات، چگونگي رفتار جمعي در بازار، چگونگي چينش سهام با توجه به شخصيت معاملاتي و تمامي مطالبي كه در نهايت به شكل‌گيري هر چه سريع‌تر شخصيت معاملاتي شما كمك مي‌كند مي‌پردازد. توجه داشته باشيد كه تقريباً تمامي معامله گران بازار سرمايه زمان زيادي صرف كرده‌اند تا شخصيت اصلي معامله‌گري خود را شناخته و درصد موفقيت خود را در شناسايي سهام ارزشمند افزايش داده‌اند.

توجه: موفق‌ترين معامله گران افرادي بوده‌اند كه توانسته‌اند توازن مناسبي را در استفاده از روش‌ها و ابزارهاي تشريح شده ايجاد نمايند.

افراد ثروتمند و ميليونر خود ساخته باهوش تر و برتر از شما نيستند. اما آنها از يك سري اسرار ويژه براي ثروتمند شدن بهره گرفته اند كه شما نيز ميتوانيد با پيروي از آنها حداقل كسب و كار خود را رونق بخشيد.

 

بورس بازار افراد باهوش است نه بصري!!!

خريد و سرمايه‌گذاري براي اغلب افراد در بازارهايي كه مي‌توانند حاصل سرمايه گذاري خود را ببينند راحتتر است به عنوان مثال خانه، زمين، طلا و ارز همگي قابل لمس و ديده شدن هستند ولي بورس و سهام اين چنين نيست، به همين سبب سهام را پر ريسك و مخاطره آميز مي دانند زيرا براي اطمينان آن بخش از ذهنشان كه عادت به لمس و ديدن دارد، چيزي به شكل مادي وجود ندارند؛ اين بار رواني موجب مي شود تا از سود سرشار اين بازار چشم پوشي كنند در حالي كه افراد باهوش دچار اين فرصت سوزي‌ها نمي‌شوند.

بورس جاي تنبل‌ها نيست!!!

ما اغلب مي‌دانيم چگونه طلا بخريم، خريد ملك و ماشين هم برايمان آسان است ولي امان از آن زماني كه به ما بگويند كد مشاوره بورسي بگير، احساس مي‌كنيم قرار است وزنه ??? كيلويي بزنيم، ميدانيد چرا؟ فقط به اين خاطر كه اين بازار برايتان ناشناخته است و ذهنتان به صورت طبيعي از ناشناخته ها فراري است زيرا بايد انرژي بيشتري را صرف شناسايي آن كند، به سبب همين تنبلي است كه عطاي سود را به لقاي آن مي بخشيد .

اين مطلب كاملا علمي است و مي توانيد با سرچ درباره مسير عصبي از صحت آن مطمئن شويد؛ مغز خزنده ما، مصرف انرژي را مغاير با بقاي خود مي بيند و از انجام يك كار جديد يا فعاليت جديد فرار مي كنيم زيرا مغز ما به صورت ناخودآگاه به ما مي گويد:

ولش كن، نمي خواد اين كار و انجام بدي. چرا مي خواي خودت و خسته كني. تو كه آخرش نمي توني انجامش بدي!!!

 

چرا بورس را هيولايي مي‌دانيم كه بايد از آن بترسيم؟

بزرگترين مشكل بورس اين است كه از زمان تصميم گيري كاربر براي سرمايه گذاري تا شروع سرمايه گذاري در بورس بيش‌تر از يك هفته طول نمي كشد. همين موضوع در نهايت به ضرر بورس و اقتصاد كشور ختم مي شود.

اگر معامله گري هم مانند پزشكي مهندسي يا هر رشته تحصيلي ديگر نياز به گذراندن دوره اي دو ساله يا بيشتر داشت آن وقت شاهد ضرر كردن افراد در بورس نبوديم و اين بد بيني نسبت به بورس ايجاد نمي شد.

متاسفانه براي شروع معامله گري هيچ امتحان ورودي نياز نيست از همين رو شخص بدون اينكه حتي الفباي تحليل گري را بلد باشد سهم ميخرد، ضرر هم ميكند و در نهايت از بورس ايران و تحليل ناپذير بودنش حرف مي زند.

معمله گران بورسي فراموش مي كنند، بورس بازاري سراسر هيجان برانگيز است ولي رفتارهاي هيجاني را تاب نمي آورد‌.

سرمايه گذاري در بورس معاف از ماليات است.

 

چگونه در بورس سرمايه گذاري كنيم ؟

وقتي صحبت از سرمايه گذاري در بورس مي‌شود تمام ذهن ما به سمت تالار حافظ تهران با آن تابلوي بزرگ قرمز رنگش مي‌رود، اغلب فكر ميكنند براي خريد سهم بايد به همين تالار بروند و از كارگزارن بخواهند كه برايشان سهم بخرند، اما اين شيوه سال‌هاست كه قديمي شده، در حال حاضر هر فردي با انجام چهار گام مي‌تواند در خانه و از طريق اينترنت با يك كامپيوتر يا موبايل معاملات بورسي انجام دهد.

مراحل ابتدائي سرمايه گذاري در بورس به شرح زير است:

 • گام اول : دريافت كد بورسي
 • گام دوم: آموزش بورس
 • گام سوم: تهيه پول
 • مرحله چهارم: معامله‌گري

 

ليورمور مشهورترين بورس‌باز تاريخ    

ليورمور يك دلال بود اما ارزش صبر كردن را خوب مي‌دانست و خوب مي‌دانست كه چه‌وقت اصلا معامله نكند. او هنر استفاده از زمان را داشت.

ليورمور باور داشت:

پول از راه صبر درمي‌آيد نه از راه خريد و فروش.

درست بخريد، موقعيت خود را محكم بچسبيد.

 

ارزش اسمي چيست؟

ارزش اسمي يك سهم، قيمتي است كه پذيره نويسي سهام شركت بر اساس آن قيمت انجام مي‌شود.

 

ارزش دفتري چيست؟

اگر مجموع بدهي‌هاي شركت را از مجموع دارايي‌هاي شركت كم كنيم، مبلغ باقيمانده نشان‌دهنده مجموع ارزش سرمايه سهامداران شركت يا به تعبير دقيق‌‌تر، مجموع حقوق صاحبان سهام شركت خواهد بود. حال اگر مبلغ حقوق صاحبان سهام شركت را بر تعداد سهام شركت تقسيم كنيم، عدد حاصل بيانگر ارزش دفتري هر سهم است. در حقيقت، ارزش دفتري معياري كليدي است كه سرمايه‌گذاران براي اندازه‌گيري ارزش سهام از آن استفاده مي‌كنند.

 

ارزش واقعي چيست؟

ارزش واقعي يا ارزش معاملاتي، قيمتي است كه سهام بر اساس آن، در بورس معامله مي‌شود. آنچه كه قيمت سهم در بورس را تعيين مي‌كند، ميزان عرضه و تقاضا براي يك سهم است. براي مثال، ممكن است به علت عملكرد خوب يك شركت، سرمايه‌گذاران زيادي متقاضي خريد سهام آن شركت در بورس باشند؛ بنابراين، قيمت آن در بورس براساس ميزان تقاضا، افزايش خواهد يافت و حتي ممكن است اين افزايش، تا چند برابر ارزش اسمي هم باشد. در نقطه مقابل، عملكرد ضعيف يك شركت ممكن است باعث بي‌‌رغبتي سرمايه‌گذاران به خريد يا نگهداري سهم مذكور و در نتيجه، افزايش عرضه آن در بورس باشد. طبيعتاً با افزايش عرضه، قيمت سهم كاهش يافته و اگر اين روند ادامه يابد، ممكن است قيمت سهم حتي به زير قيمت اسمي، يعني ??? تومان برسد؛ بنابراين، قيمت بازار يك سهم، قيمتي است كه در بورس، براي سهم تعيين مي‌شود.

وارن بافت نابغه سرمايه گذاري مي گويد

«بهتان مي‌گويم چطور پولدار شويد. درها را ببنديد. هر وقت بقيه حريص بودند شما ترسو شويد. هر وقت بقيه ترسو شدند شما حريص شويد

«نكته كليدي در سرمايه‌گذاري اين نيست كه سبك سنگين كنيد فلان صنعت قرار است چه تأثيري بر جامعه داشته باشد يا چقدر رشد كند. بيشتر حواستان به اين باشد كه ببينيد فلان شركت چقدر در رقابت با بقيه جلوتر است و از همه مهم تر اينكه تا كي مي‌تواند جلو بماند

 

مفاهيم بنيادي براي شناخت سوددهي شركت‌ها

EPS

(سود هر سهم)، هرگاه كل سود پس از كسر ماليات را به تعداد سهام تقسيم نماييم؛ سود هر سهم بدست مي‌آيد.

 

DPS

(سود نقدي سهام يا سود تقسيم شده)، وقتي شركتي تصميم مي‌گيرد بخشي از درآمدهاي پس از كسر مالياتش را به شما پرداخت كند، آنچه به شما پرداخت مي‌كند «سود تقسيمي» نام دارد.

 

 NAV چيست؟

(ارزش خالص دارايي)عبارت از ارزش كل دارايي‌هاي شركت پس از كسر بدهي‌ها است.

 

ماموريت آرموو در مشاوره بورس

ما در آرموو كوشيده ايم با بهره از علم و دانش مشاوران خبره در امر سرمايه گذاري بورسي و مشاوره بورس، اين اطمينان را برايتان ايجاد كنيم كه بورس بازار شانس و بخت و اقبال نيست بلكه رقابت تدبير، صبر و دانش است.

براي آشنايي با صفر تا صد اين بيزينس سودآور با مشاوران ما تماس بگيريد

مي توانيد از طريق اپليكيشن يا مشاوره تلفني بورس (02145298) با مشاور خود ارتباط برقرار نمائيد.

 

منبع: https://www.armoo.co/exchange-advice/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۰۷:۱۸ توسط:صمن موضوع: